فاجعهٔ متروپل، مردم آبادان را سوگوار نمود


ساختمانهای متروپل آبادان پیش از سقوط

آبادان تایمز – ظهر روز دوشنبه دوم خرداد ۱۴۰۱ در آبادان بخشی از یکی از ساختمانهای مجتمع تجاری متروپل که در محل سابق سینما متروپل واقع در خیابان امیرکبیر این شهر در حال ساخت بود فرو ریخت و موجب جان باختن و مصدومیت ده ها شهروند آبادانی شد، ضمن اینکه طبق اظهارات مقامات رسمی دستکم ده ها نفر نیز هنوز زیر آوار قرار داشته و احتمالاً بر شمار قربانیان و آسیب دیدگان این حادثه افزوده خواهد شد.

عملیات امداد و نجات از دقایق اولیه حادثه توسط خود شهروندان آغاز شد که طی ساعات بعد با حضور سازمانهای امدادی انتظار میرود سرعت بیشتری به خود بگیرد. هر چند که احتمال ریزش ساختمانهای دیگر این مجتمع سرعت عملیات آواربرداری و پیدا کردن اجساد جانباختگان و نجات مصدومان زیر آوار را کند کرده است.

چهار دهه پس از فاجعهٔ سینما رکس آبادان، نام این شهر که هنوز از زیر بار آسیب و رنج ۸ سال جنگ خانمانسوز قامت راست نکرده، بار دیگر به علت یک فاجعهٔ انسانی در صدر اخبار ایران و جهان قرار گرفت تا جایی که علاوه بر پوشش خبر تلخ و دردناک آن توسط خبرگزاریهای بزرگ بین‌المللی، بسیاری از چهره‌ها و شخصیتهای داخلی و خارجی نیز به آن واکنش نشان داده و ابراز همدردی نمودند. از جمله سفیر بریتانیا در تهران که پیام تسلیتی به مردم آبادان و خانواده قربانیان این حادثه منتشر نموده است.

فاجعهٔ متروپل در سایهٔ سهل انگاری و بی‌ تدبیری محض مسئولان محلی آبادان بر سر شهروندان نجیب و صبور دیار بهمنشیر و اروند آوار شد و اهالی آن را در سراسر ایران و جهان به سوگ و ماتم نشاند. حال کمترین انتظار مصیبت دیدگان آبادانی این است که مسببین و مسئولان این فاجعه در پیشگاه قانون پاسخگوی سوء مدیریت خود باشند. هرچند که تجربه نشان داده نمیتوان چندان به اجرای عدالت در این موارد امیدوار بود.

تارنمای فرهنگی آبادان تایمز به نوبهٔ خود ضمن ابراز تأسف عمیق از جان باختن و آسیب دیدگی همشهریان عزیز و گرامی، مراتب همدردی و تسلیت خود را با بازماندگان قربانیان و مردم بزرگ آبادان ابراز میدارد.

سه‌شنبه ۳ خرداد ۱۴۰۱

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close