سفیر برزیل: میتوانیم در تمام زمینه‌ها ارتباطات خود با شهر آبادان را افزایش دهیم


حضور سفیر برزیل در محل اقامت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در تهران

به گزارش «رصنا» لودمار آگیار سفیر کشور برزیل در ایران با حضور در محل اقامت تیم فوتبال صنعت نفت آبادان در هتل فردوسی تهران اظهار داشت:
خیلی خوشحالم که در جمع اعضای تیم صنعت نفت آبادان بودم و خیلی خوشحالم که این تیم از ۲ مربی برزیلی در کادر فنی خود استفاده می کند.
وی افزود: تشکر می کنم از اعضای هیات مدیره باشگاه صنعت نفت آبادان که امکان حضورم در اردوی این تیم را فراهم کردند و همچنین تشکر ویژه ای نیز از این باشگاه برای اهدای پیراهن صنعت نفت آبادان با امضای بازیکنانش دارم.
سفیر برزیل در ایران گفت: سال گذشته قرار بود سفری به آبادان داشته باشم تا بیشتر با فرهنگ مردم این شهر آشنا شوم ولی متأسفانه بدلیل ویروس کرونا این امکان فراهم نشد.
آقای آگیار با اشاره به علاقه خاص مردم آبادان به فوتبال برزیل گفت: اولین چیزی که وقتی وارد ایران شدم از مردم شنیدم این بود که چقدر آبادانی ها فوتبال برزیل را دوست دارند، اولین جمله یا اصطلاحی هم که در ایران یاد گرفتم «آبادان برزیلته» بود.
وی بیان کرد: امروز با اعضای هیات مدیره و نمایندگان باشگاه بزرگ صنعت نفت آبادان ملاقات کردیم و راه های ارتباطات و همکاری بین سفارت برزیل در ایران و باشگاه محبوب صنعت نفت آبادان را بررسی کردیم.
آگیار حضور مربی دروازه بانان و مربی بدنساز برزیلی در تیم صنعت نفت را نخستین گام همکاری بین باشگاه صنعت نفت و سفارت برزیل عنوان و بیان کرد: با حمایت مردم و باشگاه صنعت نفت از این دو مربی برزیلی، نه تنها در زمینه فوتبال بلکه در تمامی زمینه ها سفارت برزیل می تواند ارتباطات با شهر آبادان را افزایش دهد.
آگیار افزود: سال آینده ۱۲۰ سالگی ارتباطات ایران و برزیل را جشن خواهیم گرفت و بدنبال این هستیم ارتباطات بین برزیل و ایران و حتی شهر آبادان را بیشتر کنیم.
وی اظهار کرد: فوتبال باید در جشن ها و ارتباطات دو کشور سهیم باشد بخصوص آبادان باید در این جشن حضور داشته باشد.
وی افزود: می دانم رودریگو سفیر سابق برزیل در ایران سفر جذابی هم به آبادان داشته و مورد استقبال گسترده مردم آبادان قرار گرفت که برای ما بسیار جالب بود.
سفیر برزیل در ایران گفت: به مردم دوست داشتنی و فوتبال دوست آبادانی قول می دهم در کوران مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، یکی از بازی های برزیل و همچنین یکی از بازی های ایران را بین آنها و در شهر آبادان تماشا کنم.

وی در پایان گفت: زمانی که قرار بود استوار نامه ام را به رییس جمهور ایران تحویل دهم صحبت هایم را با جمله آبادان برزیلته به پایان رساندم و از پشت ماسک شاهد لبخند حاضران در جلسه بودم.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close